Hala namiotowa ocieplana

Hale namiotowe ocieplane

Jeżeli chcemy korzystać z naszego obiektu przez cały rok, dobrym rozwiązaniem będzie kupno odpowiedniej ocieplanej hali namiotowej. Ogrzewanie hali namiotowej można pozyskać z nagrzewnicy gazowej lub olejowej. Jak wiadomo hala namiotowa ma całe spektrum zastosowań, w zależności od naszych potrzeb, warto dobrać odpowiednią dla siebie opcje.

Firma HALLSTEER jest liderem w branży produkcji hal, oferują nie tylko sprzedaż, ale także pełną obsługę od projektu po montaż.

Przed zakupem ocieplanej hali namiotowej, warto...

aby hala namiotowa pozwalała na zainstalowanie ocieplania i żeby pełniła funkcje całoroczną. Przed zakupem warto dokonać analizy - czy aby na pewno potrzebuje ocieplanej hali namiotowej i jakie będzie pełnić funkcje. Często namioty magazynowe nie potrzebują pełnego ocieplenia, a wszystko to zależy od rzeczy, które będziemy tam magazynować.

Przed zakupem dobrze również zadać sobie pytanie

  • Czy producent daje co najmniej 24 miesięczną gwarancje na swój produkt?
  • Z jakiej jakości materiałów jest wykonywana hala (atesty, trwałość spoin, czy powłoki są wykonywane zgodnie z normami np dla powłoki cynkowanej ISO 1461)
  • Czy producent wykonuje hale na wymiar?
  • Czy cena zawiera montaż?

Stawiaj na fachowców

Podczas zakupu hali magazynowej warto stawiać na sprawdzone firmy. Takie które trzymają się na rynku od lat. Hale stalowe i aluminiowe potrafią być zdolne do użytku przez lata. Dlatego warto wybierać sprawdzone opcje.

Firma HALLSTEER to producent hal namiotowych, który od lat dostarcza swoim klientów najwyższej jakości produkt. HALLSTEER tworzymy dla klienta, dlatego współpracujemy z nim na każdym etapie, aby wyprodukowana hala namiotowa jak najbardziej odpowiadała jego potrzebom. Z tego względu w naszej ofercie posiadamy ocieplane hale namiotowe skutecznie chroniące np. zbiory rolników. Istniejemy na rynku od 2006 roku, przez ten czas nasza oferta cały się rozrasta, a nasze doświadczenie sukcesywnie rośnie i stało się fundamentem na którym opieramy współpracę z klientami. Zależy nam na pełnej kompleksowości, dlatego w naszej ofercie znajdziesz również możliwość zamieszczenia własnej grafiki na swojej hali namiotowej.

Hala namiotowa całoroczna

Zastosowanie ocieplanej hali ma wiele zalet. Niezależnie od pory roku chronimy nasze zbiory bądź towary przed niskimi temperaturami. Dodatkowo jeżeli w hali na stałe przebywają pracownicy, należy stworzyć im możliwie dobre warunki pracy. Nie tylko ze względów humanitarnych, ale i zwiększeniu wydajności pracowników. Przykładem są hale hangarowe w których przetrzymuje się tylko samoloty, jednak na codzień pracują w nich mechanicy i pozostały personel naziemny.

Ocieplana hala

Wybór odpowiedniej hali może przynieść natychmiastowe korzyści w rozwoju biznesu. Należy jednak pamiętać żeby w naszych warunkach pogodowych budynki miały dwu albo wielospadowy dach. Obciążenie śniegowe zwłaszcza w rejonach górskich może być wysokie. Dlatego nasze hale są gotowe nie tylko wewnątrz ale i z zewnątrz na każdą pogodę. W niektórych branżach sezon zimowy zaczyna się znacznie wcześniej, przez co warto zaplanować budowe ocieplanej hali wcześniej. Bezpiecznym okresem jest czerwiec, lipiec, ponieważ czas od zamówienia do postawienia naszego obiektu może trwać nawet 3-4 miesięce. W tym okresie firma zbiera dokładne dane, przygotowuje projekt i rozpoczyna się produkcja. W zależności od firmy projekty takie są rozłożone w czasie. Hala namiotowa ocieplana jest używana przede wszystkim przez firmy produkcyjne, które nie mogą sobie pozwolić na przerwy w czasie produkcji w sezonie zimowym.

Ogrzewanie hali namiotowej

Ogrzewanie hali namiotowej może być bardzo proste jeśli zastosujemy się do pewnych rad i wskazówek. Niekiedy potrzebujemy ogrzewania tylko czasowo, na przykład podczas pracy na magazynie, wtedy może wystarczyć nam umieszczenie odpowiednich farelek lub nagrzewnicy gazowej. Ogrzewanie dużego obiektu jest nieco trudniejszą sprawą, tutaj połączenie wielu urządzeń takich jak kurtyny powietrzne czy aparaty grzewczo-wentylacyjne powinny daje bardzo dobre efekty. Jak widzisz ogrzewanie hali namiotowej może być całkiem proste.

Czas montażu hali namiotowej

Dużą role gra również czas. Jak wszyscy nie lubimy czekać, a stracony czas to stracone pieniądze. Sprawdź jak firma HALLSTEER radzi sobie z montażem hali namiotowej. Montaż hali namiotowej trwa bardzo krótko. Hale namiotową możemy postawić nawet w 24 godziny, co jest wielkim atutem i dużą przewagą w stosunku do hali murowanej, które budowa może potrwać nawet pół roku. Montaż i demontaż jest nie tylko szybki, ale także bardzo łatwy. Warto zaznaczyć, że kupując hale namiotową od firmy HALLSTEER montaż hali jest w naszej ofercie. Czas montażu hali zależy od wielu czynników. Do podstawowych zaliczamy kubaturę, rodzaj podłoża i konstrukcję z jakiej została wykonana hala. Tak jak wspomnieliśmy montaż może trwać od doby do nawet kilku miesięcy. Jednak zawsze będzie to okres krótszy od budowy tradycyjnego budynku murowanego. Jest to idealne rozwiązanie dla biznesów potrzebujących dużych przestrzeni magazynowych w relatywnie krótkim czasie. Dzięki zastosowaniu naszych rozwiązań zyskują Państwo możliwość łatwego skalowania biznesu, niezależnie od pory roku.

Nie odkładaj rzeczy na później

Z reguły człowiek ma zwyczaj odkładać wszystko na później. W przypadku zakupu hali namiotowej ocieplanej jest to październik lub wczesny listopad. Trzeba mieć na uwadzę, że produkcja takiej hali nie trwa tydzień, dwa a znacznie więcej. Jest to złożony proces technologiczny, a podejście do takiego procesu dla każdego klienta jest odmienne. Dlatego warto pomyśleć o postawieniu swojej idealnej hali zawczasu, unikniemy tylko niepotrzebnych stresów. Hala namiotowa ocieplana płytą warstwową może okazać się dobrym rozwiązaniem, lecz na pewno nie wystarczającym w okresie, kiedy temperatura spada poniżej zera. Mimo to hala namiotowa ocieplana bez dodatkowych urządzeń grzewczych może w wielu przypadkach być użytkowana cały rok.

Hale blaszane ocieplane

Hale blaszane szczególnie potrzebują dobrej izolacji oraz wybór odpowiedniego czynnika grzewczego. Sama blacha, którą często okryta jest hala blaszana potrzebuje taniego, a jednocześnie bardzo wydajnego sposobu na ocieplanie hali. Z pewnością ogrzewanie gazowe w postaci piecyków lub nagrzewnic będzie w przypadku hal blaszanych dobrym rozwiązaniem.

Jak ogrzać hale?

Mimo, że plandeka PCV sama w sobie nie ogrzeje naszej hali to stanowi świetną osłonę przed deszczem i śniegiem. Dodatkowo świetnie izoluje wtłoczone ciepłe powietrze, przez co utrata ciepła jest nieznaczna. Jeśli zależy nam na szybkim czasie ogrzania naszej hali to świetnie nadadzą się do tego promienniki ciepła. Mamy tutaj do wyboru między innymi ogrzewanie gazowe oraz elektryczne, w zależności od możliwości instalacji danego zastosowania.

Warto zwrócić uwagę problem z ogrzewaniem już przy projektowaniu hali namiotowej. Pozwoli to na wykonanie projektu, który uwzględni m.in instalacje komina. Instalacja kominowa jest niezbędna przy ogrzewaniu paliwowym. W celu zmaksymalizowania ciepła wewnątrz hali oraz zminimalizowania jego utraty powinniśmy:

  • Przede wszystkim w miarę możliwości powinniśmy poprawić izolację naszej hali. Materiałem, który świetnie poprawia izolację termiczną jest płyta warstwowa.
  • Praca w godzinach, kiedy jest najcieplej nie zawsze jest możliwa, za to jest to skuteczny sposób na oszczędność energii pochłanianej na ogrzanie hali

Najtańsze ogrzewanie hali

Ogrzewanie hali produkcyjnej podczas sezonu zimowego to konieczność. Unikanie lub zmniejszanie ogrzewania na hali produkcyjnej w celu oszczędności często przynosi odwrotne skutki. W trosce o budżet firmy należy zadbać o jak najtańsze ogrzewanie hali. Spadek temperatury na hali produkcyjnej znacząco zmniejsza komfort pracy pracowników, co skutkuje mniejszą produktywnością oraz w skrajnych przypadkach urlopem chorobowym pracownika. Poza mniejszą produktywnością oraz przymusowym urlopem zdrowotnym może także dojść do łamania BHP, gdzie pracownicy używają swojego lub prowizorycznego ogrzewania. Najtańsze ogrzewanie hali nie zawsze musi oznaczać najmniej wydajny sposób. W przypadku ogrzewania hali warto skorzystać z niepalnych rozwiązań okrycia naszej hali namiotowej, aby zadbać o bezpieczeństwo. Wyprodukowane plandeki PCV przez HALLSTEER są niepalne, a więc istnieje możliwość zainstalowania praktycznie każdego sposobu ogrzewania naszej hali.

Namioty imprezowe całoroczne

Są branże w biznesie, które przynoszą dochody przez cały rok. Jedną z takich branż z pewnością są organizatorzy imprez i osoby wynajmujące powierzchnie imprezowe. Namiot imprezowy musi spełniać szereg norm, jako, że pod namiotem znajdują się bawiące osoby musimy wybrać najbezpieczniejszą opcję, a jednocześnie tanią, aby zmaksymalizować zyski.

STAWIASZ

STAWIASZNA JAKOŚĆ?

Jeżeli tak jak my stawiasz na jakość to dobrze trafiłeś! Jeśli interesuje Cię technologia wykonywania oraz normy które firma HALLSTEER spełnia, czytaj więcej!