Hale blaszane

Hala blaszana dla każdego!

Hale blaszane są znakomitym wyborem nie tylko dla inwestorów, którzy potrzebują posiadać obiekt tani i wytrzymały, ale także dla małych przedsiębiorstw i osób prywatnych. Powłoka stała, jaką jest blacha świetnie radzi sobie z deszczem i wiatrem. Okrycie naszej hali blachą niesie ze sobą niską izolację, dlatego hale blaszane są wykorzystywane głównie jako magazyny dla rzeczy, które nie są wrażliwe na zmienne temperatury. Jednak, gdy zajdzie potrzeba ocieplenia nasze hali blaszanej to istnieje taka możliwość. Można zastosować krótkoterminowe rozwiązania tj. nagrzewnice olejowe czy gazowe oraz długoterminowe, czyli stałe tj. płyta warstwowa, czy izolacja odpowiednią pianą.

Hale blaszane znajdują swoje zastosowanie nie tylko jako magazyny, garaże, ale także bez większego problemu możemy dostosować je jako hale warsztatowe czy nawet rolnicze, produkcyjne. Duży metraż i tanie koszty zachęcają rolników do zakupu. Magazynowanie ziarna potrzebuje wiele miejsca i przede wszystkim suchego pomieszczenia, które może zapewnić hala blaszana.

Hala blaszana na wymiar

Hala blaszana często odnajduje swoje zastosowanie w każdym segmencie biznesu. Bez problemu można wyposażyć ją w okna, drzwi czy bramy przesuwne, tak samo jak w przypadku zwykłej hali namiotowej. Warto pamiętać, że metr kwadratowy hali blaszanej jest jedną z najtańszych opcji otrzymania krytego metrażu. Możliwość zamówienia hali blaszanej na wymiar to niewątpliwe również wielki plus. Konstrukcja hali blaszanej może być różna. Nasza konstrukcja może zostać wykonana za pomocą ceowników, profili zamkniętych czy kształtowników.

Konstrukcja i okrycie sprawiają, że hala mimo nawet dużych rozmiarów posiada względnie małą masę, która ułatwia transport, montaż i dalszą rozbudowę w razie potrzeby wynikającej z rozwoju biznesu.

Teren pod hale blaszane

W przypadku zdecydowania się i złożenia zamówienia na hale blaszaną trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu terenu. Przede wszystkim nasz teren pod hale blaszaną powinien być wyrównany. Zdecydować się również możemy na wylewkę betonową. Gdy już mamy przygotowany teren pod naszą hale blaszaną to reszta prac będzie leżeć po stronie firmy, której zlecimy wykonanie hali blaszanej. Należy zwrócić szczególną uwagę na cenę hali blaszanej, a konkretnie co ta cena zawiera. Jeśli firma pobiera dodatkowe opłaty za transport oraz montaż, należy się głęboko zastanowić nad wyborem takiej firmy. Oferta zakupu hali blaszanej powinna być kompleksowa, a warunki przedstawione klarownie i całkowicie na początku współpracy z klientem.

Duży blaszak

Poza miejscem przeznaczonym do garażowania Twoich pojazdów, duży blaszak może znaleźć przeznaczenia w naprawdę ciekawych sytuacjach. Jak wiadomo wszyscy dążymy do tego, aby przejść przez ścieżkę prawną i formalną jak najkrótszą drogą. Duży blaszak nie zawsze będzie wymagał specjalnego zezwolenia na jego budowę i postawienie. W sytuacjach tymczasowych, lub gdy ten nie będzie zakotwiczony na stałe w nasze podłoże oraz będzie spełniał inne wymagania możliwe jest umieszczenie dużego blaszaka na naszym terenie, wysyłają tylko odpowiednie zgłoszenie.

W przypadku użycia dużego blaszaka w celach produkcyjnych należy otrzymać nie tylko pozwolenie, ale także przejść odpowiednią kontrolę inspektora z Inspekcji Nadzoru Budowlanego.

Hale blaszane - ceny

Jak wiadomo na cenę produktu zawsze składa się wiele czynników. Nie jest inaczej z halami blaszanymi, gdzie główną rolę gra producent. Należy zwrócić uwagę, aby był to zaufany, najlepiej polski producent. Kierowanie się tylko i wyłącznie ceną jest błędem. Należy również sprawdzić czy cena, aby zawiera usługi tj. montaż czy transport. Na pierwszy rzut oka cena hali blaszanej może wydawać się tania i bardzo atrakcyjna, lecz posiada wiele ukrytych kosztów, które potem przewyższają mocno średnią rynkową cenę hali. Ciężko ocenić cenę bez większych informacji tj. konstrukcja. Konstrukcja hali blaszanej może być przeróżna, w przypadku hal rolniczych może być blaszana hala łukowa. Niemniej jednak ceny zaczynają się już od 200 złotych za metr kwadratowy.

Garaż blaszany

Jeśli szukasz garażu na maszyny rolnicze, samochody lub tiry to garaż blaszany będzie najtańszą opcją na rynku. Duży garaż można połączyć z warsztatem lub wydzielić część garażu do innych czynności. Z rozwiązania takiego na pewno mogą skorzystać mechanicy czy lakiernicy, którzy potrzebują jak najtańszym kosztem przechowywać samochody. W razie potrzeby można zastosować odpowiednią izolację pianą, aby częściowo zminimalizować straty ciepła.

Blacha na hale

Czy zastosowana do okrycia naszej hali blacha powinna mieć jakieś szczególne właściwości? Zdecydowanie powinna być tania w produkcji oraz wytrzymała. Taką blachą jest blacha trapezowa, która jest nie tylko tania i wytrzymała, ale także lekka. Mimo swojej lekkości jest bardzo wytrzymała, odporna na wiatry i świetnie również daje sobie radę podczas opadów śniegu. Dobrze ocynkowana blacha chroni nas przed korozją elementów i zapewnia długie i bezproblemowe użytkowanie.