Hale przemysłowe

Przemysł w Polsce

Przemysł w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat praktycznie się podwoił, tak duże zapotrzebowanie nie mogło zostać ominięte przez producentów konstrukcji stalowych, namiotów i hal produkcyjnych. Hala przemysłowa znajduje zastosowanie w każdej branży, czego dowodem mogą być hale przemysłowe, gdzie produkuję się mydła, polietylen czy sztaby i pręty walcowane na gorąco, czyli dosłownie wszystko. Przemysł w Polsce ma się dobrze, wiele zagranicznych firm przenosi swoją produkcję do Polski z powodu taniej siły roboczej.

Statystyki w polskim przemyśle

W ubiegłym roku według Głównego Urzędu Statystycznego mogliśmy odnotować znaczny wzrost produkcji przemysłu w całym kraju. Hale przemysłowe mają zatem ciągły popyt. Konkurencyjność na rynku hal przemysłowych nie należy do małych, dlatego wiele firm doskonali swoje hale wdrażając coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Gdzie i w jakich gałęziach przemysłu mogliśmy zanotować największe wzrosty produkcji? Wzrostem produkcji mogą się pochwalić takie branże jak branża chemiczna, odzieżowa czy spożywcza.

Hale przemysłowe cennik

Szukając cennika hal przemysłowych oczekujemy konkretnych liczb, że nasza hala przemysłowa będzie kosztować tyle i tyle za m2. Prawidłowa i najbardziej dopasowana odpowiedź, może zostać stworzona wtedy, gdy producent posiada choćby garść informacji niezbędnych na skonstruowanie indywidualnego cennika. Jakie informację powinniśmy posiadać przed wysłaniem prośby o cennik hal przemysłowych? Cena hali przemysłowej zależy od wielu rzeczy, dlatego warto przygotować takie informacje jak:

  • Lokalizacja hali przemysłowej (wydawać by się mogło, że ta informacja nie jest potrzebna, lecz nic bardziej mylnego. Warunki śnieżne w różnych lokalizacjach są różne. Polska należy do państw, gdzie warunki pogodowe nie należą do ekstremalnych i można tutaj zastosować uniwersalne rozwiązania praktycznie na całym obszarze naszego kraju)
  • Rozwiązania techniczne (jak wiadomo hala przemysłowa to nie tylko konstrukcja stalowa okryta płytą warstwową czy blachą, ale także okna, bramy oraz inne techniczne aspekty obiektu. Należy wstępnie oszacować ilość takich rozwiązań. W razie problemów możemy podpatrzeć sposób rozmieszczenia i ilość na gotowych projektach hal przemysłowych lub skorzystać z doradcy bezpośrednio u producenta)
  • Konstrukcja (cennik hali przemysłowej zależy w dużej mierze od konstrukcji, choć w przypadku przemysłu i produkcji jest to najczęściej konstrukcja stalowa)

Gotowe hale przemysłowe

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić co kryje się pod frazą gotowe hale przemysłowe. Gotową halą przemysłową w rozumieniu niektórych firm może być gotowy produkt finalny gotowy do montażu w wyznaczonym przez Ciebie obszarze w każdej chwili. Z kolei gotowe hale przemysłowe zazwyczaj oznaczają, że będziemy korzystać z gotowego projektu hali przemysłowej. Indywidualne podejście do klienta, któremu będzie trzeba przygotować nowy projekt od podstaw jest droższy. Korzystanie z gotowych hal przemysłowych jest zatem rozwiązaniem lepszym, ponieważ może pozwolić nam zaoszczędzić znaczną część naszych pieniędzy, które chcemy przeznaczyć na inwestycję. Gotowe hale przemysłowe pozwalają nam również na poznanie dokładnej ceny oraz terminu realizacji, z racji tego, że taki projekt był już realizowany przez firmę, której zlecamy przygotowanie hali przemysłowej.

Hale przemysłowe wynajem to temat, który jest brany pod uwagę przez mniejsze firmy, które potrzebują rozpocząć swoją produkcję na większą skalę, często podpisując nowe kontrakty. Wynajem hal przemysłowych nie jest dobrym rozwiązaniem, choć nie w wszystkich sytuacjach. Kiedy nasz produkt jest produktem sezonowym i nie posiadamy odpowiedniego obiektu do magazynowania produktów na przyszłość to wynajem krótkoterminowy może okazać się dobrym pomysłem. Pamiętajmy, że bardzo ciężko znaleźć obiekt przemysłowy na umowę krótkoterminową. Nie zapominajmy również, że decydując się na wynajem hal przemysłowych nie mamy praktycznie żadnego wpływu na lokalizację naszej hali, dlatego w dalszej perspektywie jest to złe podejście. Kiedy zatem możemy się zdecydować na wynajem? Jeśli trwa remont lub budowa nowej hali przemysłowej, a nie możemy pozwolić sobie na przestoje. W dużych firmach jeden dzień przestoju możemy być wyceniany nawet na miliony złotych, dlatego w awaryjnych przypadkach możemy zdecydować się na wynajem hal przemysłowych.

Nowoczesne hale przemysłowe

Wiele firm szczyci się tym, że produkuje nowoczesne hale przemysłowe. Czym tak naprawdę jest nowoczesność w kontekście hal przemysłowych? Jeśli chodzi o aspekt produkcyjny to przede wszystkim projektowanie przy użyciu najnowszych programów, używanie nowych, a jednocześnie sprawdzonych powłok ochronnych konstrukcji oraz maszyn produkcyjnych do tworzenia okryć naszej hali przemysłowej. Nowoczesność w kontekście użytkowania hali to przede wszystkim zastosowanie systemów do automatyzacji. W dzisiejszych czasach zautomatyzować możemy praktycznie wszystko. Jednym z takich czynności jest nowoczesne zarządzanie magazynami, które świetnie sprawdza się w dużych firmach. Korzystanie z maszyn najnowszej generacji, które obniżą koszty produkcji, ale także zwiększą wydajność sprawią, że możemy nazwać swoją hale przemysłową nowoczesną.

Zadbaj o nowoczesność swojej hali przemysłowej

Nowoczesność to także zainstalowania paneli fotowoltaicznych, które nie tylko podkreślą innowacyjność Twojego przedsiębiorstwa, ale także wykreują pozytywny PR wokół Twojej firmy.