Wiaty stalowe

Stalowa wiata

Wiata stalowa to obiekt, który znajduje użycie w przeróżnych biznesach. Poczynając od małych wiat stalowych, które spełniają swoją funkcje jako garaże czy schronienie dla naszego sprzętu rolniczego, kończąc na dużych wiatach stalowych, które tworzą magazyny. Dach wiaty odgrywa dużą rolę nie tylko w przeznaczeniu, ale także w końcowej cenie produktu. Dlatego ważne jest dokładne przeanalizowanie swoich wymagań dotyczących budowanej wiaty stalowej. Do wyboru na rynku konstrukcji stalowych mamy dachy jednospadowe, dwuspadowe lub łukowe.

Wiata stalowa jednospadowa

Wiata z dachem jednospadowym jest wiatą, która jest wybierana najczęściej wśród osób prywatnych. Jest jednym z tańszych rozwiązań, ponieważ konstrukcja wiaty stalowej jednospadowej jest dość prosta. Bardziej skomplikowana konstrukcja jest w przypadku dachu dwuspadowego lub wiaty łukowej. Jednospadowa wiata stalowa pozwala tanim kosztem na przechowywanie i magazynowanie wielu rzeczy. Wiata stalowa jednospadowa jest zatem świetną alternatywą dla murowanych garaży.

Wiata stalowa projekt

Konstrukcja wiaty stalowej nie należy do złożonych, dlatego wiele osób szuka projektu wiaty stalowej na własną rękę. Pytanie czy budowanie samemu takiej wiaty stalowej jest bezpieczne i przede wszystkim czy jest opłacalne? Obecnie firmy, które zajmują się produkcją różnego typu hal namiotowych i wiat mają świetnie zoptymalizowane procesy produkcyjne przez co mogą zaoferować na rynek produkt dobrej jakości, w atrakcyjnej cenie. Budowa wiaty stalowej na podstawie projektu z internetu może być niebezpieczna. Kupując wiatę posiadamy nie tylko gwarancję, ale także pewność, że dopuszczony produkt spełnia obecne standardy i normy.

W internecie możemy znaleźć mnóstwo poglądowych projektów w formie pdf, które mogą być dobrą podstawą do wstępnego rozeznania. Projekt również możemy pokazać firmie, której będzie zlecać naszą wiatę stalową. Pozwoli to na szybsze ustalenie wersji, która będzie odpowiednia dla Twojego biznesu.

Wiata stalowa garażowa

Jak wcześniej wspominaliśmy, wiaty stalowe są świetną alternatywą dla garaży murowanych. Łatwiej, szybciej oraz taniej postawimy stalową wiatę garażową niż wymurujemy garaż, który dodatkowo będzie obciążał nasz budżet w postaci podatku od nieruchomości. Duże gospodarstwa rolne również używają wiat do garażowania kombajnów, ciągników siodłowych czy maszyn rolniczych takich jak opryskiwacze, zgrabiarki czy siewniki. Garaż na maszyny rolnicze potrzebuje dużego metrażu. W przypadku tak dużego metrażu dla murowanego budynku, nasze koszta będą znacznie wyższe. Sam proces stawienia murowanego budynku, który miałby służyć jako garaż dla maszyn rolniczych może trwać nawet do jednego roku. W przypadku zlecenia na wiatę stalową, w zależności od firmy, proces ten trwa około 1-3 miesiąca. Zdarzają się przypadki, gdzie od zamówienia na naszą wiatę stalową do postawienia jej w wyznaczonym przez nas miejscu mija niespełna miesiąc.

Wiata stalowa cena

Jak wiemy nikt nie lubi przepłacać, dlatego szukamy zawsze najniższych cen. Jest to zdrowe podejście, lecz należy pamiętać, że nie idzie ono zawsze w parze z jakością. Najpopularniejszym okryciem dachowym w przypadku wiat stalowych jest oczywiście blacha trapezowa. Cena blachy trapezowej jest atrakcyjna, jeśli porównamy ją do ceny innych okryć dachowych. Dodatkowo ocynkowana blacha trapezowa pozwala na naprawdę bardzo długie użytkowanie, bez obaw o korozję. Dobrze przygotowana wiata stalowa, która jest wykonana z wysokiej jakości materiałów bez problemów potrafi przetrwać nawet powyżej 25 lat. Magazyny półotwarte jakimi są wiaty mogą posiadać również konstrukcję, która będzie przylegać do ścian budynku. Magazynować w takich wiatach możemy wszystko to co potrzebuje osłony przed słońcem czy deszczem i śniegiem.

Wiaty stalowe dla rolnictwa

Rolnictwo to taki dział gospodarki, gdzie cały czas się coś dzieje. Wiata pozwala na przechowywanie, a co najważniejsze na szybkie i łatwe poruszanie się. Uprawa roli nie jest najłatwiejszym zadaniem, ponieważ wymaga od nas wielu działań. Wiaty stalowe w rolnictwie to już praktycznie standard. Możliwość bardzo szybkiego rozładunku paszy dla zwierząt, przechowywanie każdego typu sprzętu rolniczego czy magazynowanie innych rzeczy, których używamy w codziennej pracy. Dodatkowo taka wiata stalowa może zostać częściowo sfinansowana z różnego rodzaju funduszy. Możemy rozważyć również leasing wiat stalowych, które pozwolą nam na rozłożenie kosztów w czasie.

Niezależnie od finansowania wiat stalowych dla rolnictwa, warto zainteresować się kupnem. Ułatwi to nam z całą pewnością codzienną pracę w gospodarstwie rolnym, co przyczyni się do zwiększenia wydajności pracy. Wiata stalowa nie zawsze musi posiadać wsporniki, jak w przypadku różnego rodzaju hal czy budynków murowanych. Lekki dach pozwala nam na zastosowanie konstrukcji bez środkowych wsporników, co za tym idzie nasz metraż jest o wiele większy i bez problemów możemy magazynować rzeczy w odpowiednich dla nas miejscach.