UJEŻDZALNIE - HALE DLA KONI

Bezpieczna ujeżdżalnia

Warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają i pozwalają nam na naszą aktywność jeździecką pod gołym niebem. Ujeżdżalnia nie powinna być zwykłą wiatą dla koni, a obiektem, który skutecznie uchroni nas przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz. Hala do jazdy konnej jest takim obiektem, który jest funkcjonalny w każdych warunkach oraz zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Jak każda hala namiotowa, również ujeżdżalnie są tańszym zamiennikiem murowanego budynku przeznaczonego na ujeżdżalnie. Obiekt jakim jest ujeżdżalnia można bez problemu doposażyć lub zmodyfikować na własne potrzeby.

Ujeżdżalnia więc pozwala nam na użycie naszej hali jako lonżownika. Istnieje możliwość umieszczenia i wydzielenia sekcji na siodlarnie, odpowiednią izolatkę dla koni czy myjnie, która będzie tworzyć swego rodzaju kompleksowy obiekt, który zaspokoi wszelkie potrzeby osób, które zajmują się końmi.

Kryty lonżownik

Lonżownik to nic innego jak obiekt karuzelowy, który pozwala na trzymanie konia na lonży, czyli linie. Używany często podczas nauki jazdy, ponieważ ogranicza on ruch i kierunek konia. Warto dodać, że istnieje możliwość postawienia lonżownika bez potrzeby instalowania środkowego słupa wspornego, przez co pozwala uzyskać faktyczny i funkcjonalny metraż powierzchni oraz jest bezpieczniejszy, ponieważ nie istnieje ryzyko zaplątania się lonży wokół słupa.

Lonżowniki od lat są konstruowane z drewna, której konstrukcja wcale nie należy do tańszych, dlatego warto zainteresować się stalowym lonżownikiem. Cena lonżownika o konstrukcji stalowej jest nie dość, że wytrzymalsza to i koszta są bardzo zbliżone. Kryty lonżownik znajduje nie tylko zastosowanie w szkółkach jazdy, ale także w prywatnych hodowlach koni.

Kryta ujeżdżalnia cena

Cena krytej ujeżdżalni to niewielki koszt w porównaniu do wygody, którą nam oferuje. Jaki wymiar powinna posiadać kryta ujeżdżalnia, aby cena nie była zbyt wysoka dla zwykłego Kowalskiego? Jeśli nie posiadamy szkółki jazdy lub większego stada koni to preferowanym wymiarem krytej ujeżdżalni jest wymiar 20x40m. To właśnie taki wymiar jest najczęściej wybierany przez klientów. Kryta ujeżdżalnia - cena za jeden metr kwadratowy oscyluje w takich samych granicach co hala namiotowa.

Plandeki i rozkład przeziernych elementów przepuszcza sporo światła w ciągu dnia, a więc jeśli planujemy zakup krytej ujeżdżalni, warto zainteresować się kupnem właśnie takich plandek. Pozwala nam to zaoszczędzić pewne kwoty w ciągu dnia, gdyż nie będziemy musieli korzystać z sztucznego światła.Cena krytej ujeżdżalni jest różna dla konstrukcji drewnianych, murowanych i stalowych czy aluminiowych. Przed zakupem należy zatem porównać cenę interesującego nas metrażu krytej ujeżdżalni. Pamiętajmy również, że kryta ujeżdżalnia o konstrukcji stalowej lub aluminiowej może być przenośna, co jest dużym atutem dla osób, które nie wiążą się z obecną lokalizacją na dłuższy czas.

Hala do jazdy konnej

Jazda konna to piękny sport, który uprawia coraz więcej osób. Pełną satysfakcję z naszego konia będziemy czerpać wtedy, kiedy w każdym momencie, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz będziemy mogli założyć siodło na naszego konia i oddać się jeździe. Hale można doposażyć w przeszkody konne oraz inne udogodnienia tj. boksy dla koni. Ile kosztuje jazda w krytej ujeżdżalni? Wiele firmy na obrzeżach wielkich miast i nie tylko oferuje wypożyczenie ujeżdżalni na godziny.

Pomijając koszta transportu oraz straconego czasu na dojazd to cena za jedną godzinę w prywatnej ujeżdżalni kosztuje od 40 złotych, przypadku hali do jazdy konnej wyposażonej w przeszkody może być to nawet 100 zł za godzinę jazdy. Własna hala do jazdy konnej to ogromny komfort i oszczędność czasu. Postawioną hale do jazdy konnej możemy również wynajmować, przez co inwestycja w krytą ujeżdżalnie może szybko się zwrócić. Popyt na sport, jakim jest jeździectwo stale rośnie. Duże zapotrzebowanie rodzi potrzebę dostarczenia produktu o najwyższej jakości, spełniająca weszlakie najważniejsze normy jakościowe oraz bezpieczeństwa.

Inwestycja w hale dla koni

Jeśli myślimy, aby zarabiać na nauce jeździectwa to nieodłącznym elementem tego biznesu będzie zakup krytej hali. Możliwość skonfigurowania dokładnego metrażu, a w przyszłości rozszerzenia i powiększenia hali stalowej czy aluminiowej pozwala na dostosowanie powierzchni użytkowej dla potrzeb biznesu.

Wynajem, nauka jeździectwa, organizator imprez jeździeckich - sposobów na zmonetyzowanie naszej ujeżdżalni jest naprawdę sporo.

Jak zacząć przygodę z jeździectwem?

W początkowych fazach nauki nie jest konieczne od razu kupno konia oraz własnej stajni, hali dla koni czy ujeżdżalni. Powinieneś udać się do najbliższej stadniny, ujeżdżalni w swojej okolicy, aby tam nauczyć się podstaw. Własny koń to marzenie wielu osób, lecz gdy nie jesteśmy w posiadaniu własnej stajni koszta trzymania w prywatnej stadninie może mocno obciążyć nasz portfel.

Cena za jeden miesiąc w prywatnej hali dla koni to nawet 1000 zł miesięcznie. Jeśli posiadamy tereny na wybudowanie ujeżdżalni czy stadniny to warto skorzystać z alternatywy i sfinansować zakup nowej hali za pomocą kredytu. Odpowiednie kredytowanie inwestycji może kosztować nas miesięcznie podobnie do wynajmu jednego czy dwóch boksów w prywatnej stadninie.