Hale łukowe

Hale łukowe dla bydła

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w Polsce chów bydła ma się bardzo dobrze i z roku na rok powiększa się. Pogłowie bydła w 2018 wynosiło prawie 6,5 miliona sztuk. Tak duża ilość bydła rzuciła wyzwanie wielu producentom hal łukowych. Hale łukowe dla bydła o lekkiej konstrukcji znajdują swoje zastosowanie już w znacznej części gospodarstw rolnych.

Ujemne temperatury nie przeszkadzają naszym zwierzętom, dlatego hale łukowe dla bydła są jedną z najtańszych opcji. Dodatkowo możemy zamontować siatki przewciwwietrzne co znacząco zwiększy komfort bydła. Jeśli szukasz taniej alternatywy murowanej obory to hale łukowe dla bydła będą dla Ciebie dobrym wyborem. Jeśli zrezygnujesz z chowu bydła to hala może spełniać multum innych funkcji na potrzeby Twojego gospodarstwa.

Hale łukowe cena

Hala łukowa - projekt, który gra bardzo dużą rolę podczas ustalania ceny hali łukowej. Dla przykładu cena hali łukowej o wymiarach 10x15 może oscylować w granicach 20 tysięcy złotych. Zatem cena hal łukowych należy w porównaniu do cen innych budynków inwentarskich do najlepszych. Niska cena hal łukowych pozwala na szybszy zwrot z inwestycji zakupionego bydła.

Hale łukowe używane

Zakup używanej hali łukowej to z jednej strony oszczędności, a z drugiej duże ryzyko. Hale łukowe używane - czy warto jest zatem rozważać taki zakup? Poza ceną zakup używanej hali łukowej nie posiada więcej znaczących zalet. Kupując używaną hale łukową należy pamiętać, że do wyboru mamy gotowe rozwiązania, w przypadku zakupu nowej hali rozwiązanie i cały projekt zostaje dopasowany idealnie do naszych potrzeb. Nowa hala to także nadzieja na pokrycie części kosztów przez europejski fundusz rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Hale łukowe dla rolnictwa

Wspominaliśmy wcześniej, że hala łukowa poza swoim zastosowaniem w chowie bydła ma multum innych zastosowań. Hale łukowe dla rolnictwa są zatem najlepszym wyborem, ponieważ podczas zakończenia chowu bydła możemy bardzo łatwo zastosować ją w chowie innych zwierząt lub użytkować ją w formie magazynu na bale słomy lub maszyny rolnicze.

Tania obora

Postawienie obory to duża inwestycja, często rolnik kredytuje swoją inwestycję na długie lata. Czy istnieje możliwość zakupu taniej obory, tak aby nie zadłużała nas na długie lata? Wielu rolników odpowie, że jedyną opcją, aby obniżyć koszt takiej inwestycji jest budowa własnymi rękoma.

Jest to oczywiście błędne myślenie - wystarczy porównać ceny hali łukowej o interesującym nas metrażu do ceny budynku murowanego. Hala łukowa to tania obora, która idealnie spełnia swoje zadanie pod każdym względem. Obora na bydło mięsne to koszt większościowy podczas takiej inwestycji. Projekt obory na opasy, który możemy zobaczyć przeglądając internet nie zawsze są dla nas odpowiedni. Dlatego tego zainwestuj w hale łukową.

Pomysły na zastosowanie hal łukowych to m.in

  • Hale na bale
  • Hale łukowe na maszyny rolnicze
  • Tania obora

Hale łukowe opinie

W internecie możemy znaleźć dużo pozytywnych opinii na temat hal łukowych. Według tych opinii możemy wywnioskować, że hale łukowe znajdują przeróżne zastosowanie. Wiele z osób, które wystawiają pozytywne opinie hal łukowych posiada więcej niż jedną w swoim gospodarstwie rolnym lub przedsiębiorstwie. Przed zakupem warto również poczytać opinie nie samej hali łukowej co jego producenta. Jakość produktu zależy od jego wykonawcy, zatem jeśli szukasz hali łukowej to sprawdź opinie jej producenta.

Przeglądając opinie możemy również zauważyć, że dzisiejszych rolnik stawia na czas oraz na uproszczeniu prawnym. Hala łukowa nie zawsze wymaga pozwolenia, czasami wystarczy zgłoszenie.

Obora na 20 byków

Zaczynając swoją przygodę ze zwierzętami hodowlanymi często decydujemy się na byki. Interes mimo wielu opinii jest nadal bardzo opłacalny w czasach wielu dopłat. Ile kosztuje obora na 20 byków? Aby w pełni komfortowo korzystać z obory na 20 byków trzeba założyć metraż na poziomie minimum 150 metrów kwadratowych. Metraż taki pozwoli na zamontowanie urządzeń usprawniających naszą pracę przy zwierzętach oraz zapewnienie im poidła oraz dostępu do jedzenia. Podczas szacowania kosztów obory dla opasów warto uwzględnić ilość miejsc wolnostojących, a także porównać i zestawić ze sobą koszty najtańszej obory dla opasów oraz wersji droższej oraz zalet za nimi stojących. Wiata dla opasów jest najtańszym wyborem, lecz nie warto brać jej pod uwagę, ponieważ przeciągi nie wpływają pozytywnie na opas. Ile można zarobić trzymając 20 byków w naszej oborze?

Od zakupu cielaka do sprzedaży mija średnio ponad 2 lata. Przez ten czas czeka nas dużo pracy, lecz czy to się opłaca? Stado złożone z 20 byków może dać nam godziwy zarobek, około tysiąca na sztuce. Z pewnością jest to inwestycja w której koszt trzeba wliczyć oborę na 20 byków, lecz z czasem nasz interes się zwróci. Postawiona obora powinna służyć przez długie lata podczas chowu tych zwierząt.