Hale namiotowe rolnicze

Hale namiotowe alternatywą dla rolnictwa

Hale namiotowe aluminiowe i stalowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dzięki niższym kosztom niż budynek murowany oraz szybkością montażu coraz częściej są używane nie tylko w przemyśle, ale także w rolnictwie. Rynek jest bardzo duży i nawet używane hale namiotowe mają bardzo duże zainteresowanie wśród rolników i nie tylko.


Stalowe i aluminiowe hale namiotowe
cechuje solidne wykonanie, które skutecznie chronią przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi oraz innymi zagrożeniami. Poszycie hali jest wykonane z wytrzymałych materiałów tj. PVC, a sam materiał często posiada certyfikat trudnopalności. Rolnicze hale namiotowe są z pewnością alternatywą dla tradycyjnych budynków.
Możliwość szybkiego montażu i demontażu oraz niskie koszty przechylają szalę nad tradycyjnymi budynkami. Dużą zaletą jest także możliwość zamówienia hal namiotowych na wymiar, dzięki czemu możemy od razu wyliczyć koszta interesowanego nas metrażu. Tak jak w przypadku budynków murowanych, hale namiotowe mogą pełnić swoją funkcje całorocznie.

Aby uchronić nasze zwierzęta przed warunkami atmosferycznymi jak deszcz mamy zwyczaju używać wiat. Dużą popularnością cieszą się wiaty na byki wykonane z konstrukcji stalowej są wytrzymałe. Znacznie lepszą alternatywą dla wiat na byki okazuj się hala namiotowa, która nie tylko chroni przed deszczem, ale pozwala na ochronę zwierząt przed chłodem oraz pozwala na zamontowanie takich udogodnień jak światło, które jest bardzo ważne podczas chowu takich zwierząt jak choćby świnie, których prawidłowe funkcjonowanie jest zależne w dużej mierze od natężenia światła.

Przeznaczenie hal namiotowych rolniczych

Poniżej zestawienie najpopularniejszych zastosowań dla hal namiotowych w rolnictwie.

  • Magazynowanie i przechowywanie słomy, sprzętu rolniczego
  • Zwierząt (kurniki, hale dla bydła, chlewnie)
  • Sortowanie

Choć na tym ich przeznaczenie się nie kończy, przydatne mogą się okazać także w celach produkcyjnych, logistycznych, a użyteczność ich ogranicza tylko wyobraźnia. Niewielkie nakłady finansowe, możliwość doboru odpowiednich parametrów oraz szybkość montażu to nie jedyne cechy hal rolniczych. Stalowe hale rolnicze mogą spełniać swoje zadanie przez wiele lat - dodatkowe wyposażenie hali rolniczej tj. ocieplanie skutecznie przekonuje rolników do zakupu. Bezpieczne konstrukcje stalowe i aluminiowe są projektowane pod panujące warunki atmosferyczne, dlatego hala rolnicza może stać i być używana przez cały rok.

Jakość oraz cena zachęca coraz bardziej właścicieli małych i dużych firm, dobór odpowiednich parametrów podczas zamawiania hali namiotowej może zaowocować długą żywotnością i przewagą nad halą murowaną.

Hale rolnicze - ceny są naprawdę różne. Duże gospodarstwa rolne nie wyobrażają sobie aktualnie swojego funkcjonowania bez hal i wiat, dlatego wiele młodych gospodarstw zaczyna właśnie od postawienia hali namiotowej. Do 2020 można starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na budowę hali stalowej.

Hala namiotowa czy budynek?

Dużą zaletą jest także możliwość zamówienia hal namiotowych na wymiar oraz dostosować do własnych potrzeb. Po dostosowaniu z łatwością możemy używać hal namiotowych całorocznie. Bez problemu możemy uzyskać dużą powierzchnie względnie małym kosztem.

Dobrze wiedzieć, że hale pozwalają na zainstalowanie takich udogodnień, jak w przypadku zwykłego murowanego budynku są to m.in

  • Zainstalowanie okien
  • Ocieplenie hali, które pozwala na użytkowanie całoroczne

I wiele innych, jak choćby wygłuszenie, więc jak widać takie hale namiotowe nie odstają zbytnio od budynku. Hala namiotowa modułowa pozwala na bezproblemowe rozbudowanie lub skrócenie hali, według potrzeb. Dobrze zabezpieczona konstrukcja hali namiotowej przed korozją może konkurować z halą murowaną, jeśli chodzi o żywotność. Podsumowując, jeśli chodzi nam o czas wykonania i przede wszystkim o koszty to zdecydowanie hala namiotowa to najlepszy wybór.

Konstrukcja hal namiotowych rolniczych

Wielu producentów konstruuje swoje halę w zależności od ich przeznaczenia. Taką firmą z pewnością jest HALLSTEER, która by sprostać oczekiwaniom klienta, dostosowuję się do potrzeb rynku. To własnie ona ma w swojej ofercie hale namiotowe najwyżej jakości, wykonane ze stali lub aluminium. Dużym powodzeniem wśród rolnictwa cieszą się hale łukowe ze stelażem. Podczas zakupu hal namiotowych dla rolnictwa, ważne jest aby hala ta posiadała certyfikaty takie jak ISO i spełniała wszelkie normy.

Oferujemy różne konstrukcję dachu dla hal namiotowych rolniczych tj. dwuspadowe oraz wielospadowe. Hale rolnicze od HALLSTEER to hale modułowe, więc w razie rozrostu gospodarstwa bądź chęci powiększenia hali nie ma z tym problemu. Hale modułowe można również bez problemu skracać, jest to wielki plus, który pozwala nam się nie martwić o przebudowę hali w przyszłości, dlatego tak dużym zainteresowaniem ma się choćby modułowa hala stalowa.

Zastosowanie hali rolniczej w każdej gałęzi!

Możliwość konfiguracji oraz dostosowania do potrzeb, sprawia, że hale rolnicze są wykorzystywane również jako przechowywalnie. W ostatnim roku dużym zainteresowaniem cieszyło się stawianie hal, pomagając w przechowywaniu ziemniaków oraz cebuli, które służyły między innymi do trzymania odpowiedniej temperatury podczas składowania tych warzyw. Nie inaczej jest w przypadku przechowywania owoców, tutaj zastosowanie swoje znajdują przede wszystkim przechowywalnie jabłek.

Koszt budowy chłodni na owoce może być znacząco niższy niż w przypadku budynku murowanego, dlatego używając hali, możemy zaoszczędzić nawet parędziesiąt tysięcy złoty. Hale rolnicze cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego w celu zaoszczędzenia wiele osób szuka hali z demontażu z Niemiec. Pamiętajmy, że kupując używaną hale po demontażu z Niemiec nie mamy żadnej gwarancji, że posłuży ona nam odpowiedni czas. Pomijając zakup nowej, ostatecznym rozwiązaniem może okazać się zakup hali rolniczej używanej bezpośrednio u producenta. Posiadamy wtedy nie tylko gwarancje, ale również pewność, że hala rolnicza przeszła wszelkie przeglądy. Używane hale namiotowe są tańszym rozwiązaniem, ale niosą za sobą wiele niewiadomych. Używane hale namiotowe kosztują w granicach 60-70 % ceny nowej hali namiotowej. W zależności od stanu w jakim się znajdują. Podsumowując, zaletą kupna używanej hali rolniczej u producenta to między innymi:

  • Pewność, że nasza hala posiada gwarancję
  • Hala rolnicza została poddana testom i przeglądom zgodnym z zaleceniami konstruktorów.

Budynek inwentarski

Przeznaczenie hal dla rolnictwa jest nieskończenie duże. Rolnicy wykorzystują je nawet jako obory dla bydła mlecznego. Ostatnią realizacją obory dla bydła mlecznego wykonaną przez firmę HALLSTEER jest obora na 50 krów mlecznych. Projekt takiej obory został wykonany w ciągu paru tygodni.

Wentylacja obory to rzecz nieunikniona, dlatego warto napomknąć, że istnieje łatwa możliwość zainstalowania wentylatora w oborze, przez co spełnia swoje zadanie w stu procentach. Hala namiotowa spełnia swoje zadanie nawet, gdy jest przeznaczona jako nowoczesny kurnik. Ferma kur niosek oraz ferma indyków to ostatnio bardzo rentowny biznes, mocny wzrost przełożył się na zwiększone zainteresowanie halami namiotowymi.

Chlewnie to nieodłączny element polskiego rolnictwa. Coraz więcej osób przekonuje się do zastosowania hali namiotowej jako chlewni. Tanim kosztem możemy zapewnić miejsce na hodowanie naszej trzody. Nieograniczone możliwości pozwalają przy odpowiednim wymiarze na dostarczenie rozwiązań takich samych jak w przypadku budynku murowanego, mowa tutaj między innymi o stołach paszowych dla bydła czy inny potrzebnych rzeczy, aby chów zwierząt odbywał się prawidłowo.

Najpopularniejszym sposobem na pozyskiwanie mleka jest udój w halach udojowych, ważne jest, aby hala taka spełniała parę ważnych norm, które potrzebne są między innymi w pozyskiwaniu dofinansowania. Przed zamówieniem hali udojowej musimy wcześniej przewidzieć jaki rodzaj stanowisk udojowych przewidujemy. Popularną formą jest dojarnia typu “rybia ość”.

Hala rolnicza

Zboża i inne ziarna można przechowywać na tysiące różnych sposobów. Jednym z tańszych oraz bardzo wygodnych sposobów na przechowywanie swoich zbiorów jest pakowanie w big bagach i składowanie ich w hali rolniczej. Składowane ziarno w ten sposób jest bardzo łatwe w transporcie oraz istnieje łatwa możliwość podczepienia worka pod ciągnik lub ładowarkę, przez co ładowanie ziarna z big baga do śrutownika będzie bardzo proste. Dobre składowanie ziarna jest gwarancją optymalnej wilgotności, przez co nasz zbiór nie pleśnieje oraz nie psuje się. Zawilgocone zboże to również duży problem podczas sprzedaży, skupy w takim przypadku bardzo mocno zaniżają cenę za jedną tonę.

Pamiętajmy, że każdy budynek czy hala rolnicza, która przechowuje zboże powinna być zabezpieczona przed gryzoniami oraz insektami. Hale rolniczą przed składowaniem można opryskać substancją trującą, która skutecznie ochroni nasz magazyn przed takimi owadami jak spichrzel surynamski czy trojszyk ulec. Na myszy i szczury w naszej hali rolniczej jest skuteczny środek o nazwie bromadiolone.

Hale z demontażu z Niemiec

Z Niemiec sprowadzamy praktycznie wszystko, nie inaczej jest z halami z demontażu oraz stalowymi konstrukcjami. Sprowadzone hale z demontażu z Niemiec często są w opłakanym stanie. Zatajanie wad konstrukcyjnych lub konstrukcja, która zaczyna korodować to częsty przypadek. Zakup hali z demontażu może mieć większy sens w przypadku zakupu takiej hali bezpośrednio u producenta. Konstrukcja stalowa hali z demontażu jest na pewno dużo tańsza niż w przypadku kupna nowej. Mniejsze ryzyko możemy spotkać w przypadku płyt warstwowych używanych z demontażu. Nie tylko z Niemiec sprowadzamy hale z demontażu. Na drugim miejscu jest cała Skandynawia, gdzie hale z demontażu sprowadza się również w dużej ilości, choć tutaj transport jest znacząco droższy.

Nie mniej jednak warto postawić na nową hale rolniczą, na którą możemy dostać dofinansowanie, spełniając odpowiednie warunki.

Hale na maszyny rolnicze

Rolnicy, którzy posiadają duży obszar do zagospodarowania muszą mieć odpowiednie maszyny. Ciągniki siodłowe, przyczepy, kombajn, sadzarki i opryskiwacze zajmują mnóstwo miejsca. Nie możemy trzymać maszyn rolniczych pod chmurką, ponieważ z czasem nasz sprzęt zacznie rdzewieć.

Hala nie tylko dla zwierząt hodowlanych

Hala dla koni to obiekt, który jest spełnieniem każdego miłośnika tych zwierząt. Ujeżdżalnie czy hale dla koni potrzebują dużego metrażu, aby poruszanie się po nim nie sprawiało problemów zwierzęciu. Wiele osób decyduje się na wiatę dla koni, nie znają jaką przewagę ma kryta hala dla koni nad wiatą. Hala dla Koni pozwala nie tylko na ujeżdżanie zwierząt, ale także ma możliwość w każdej chwili przerobienia na dowolny budynek inwentarski. Równie dobrze, można przerobić część hali dla koni na stajnie. Chroni nie tylko przed deszczem, ale także przed wiatrem i mrozem, co jest ogromnym plusem w zimę. Za hale dla koni może również posłużyć nam hala rolnicza.

Magazyn chemiczny

Dla zmaksymalizowania zbiorów często używamy nawozów i różnego typu oprysków, które niwelują różne choroby roślin oraz zapobiegają powstawaniu chwastów. Nawozy to substancje toksyczne, które mogą człowiekowi wyrządzić wiele szkód. Aby w pełni zadbać o swoje bezpieczeństwo warto obok swojej hali rolniczej postawić zewnętrzny magazyn chemiczny. Przechowywane tam środki chemiczne nie będą mieć kontaktu z innymi rzeczami, takimi jak paszę, koncentraty, zboża itd. Starając się o dotację musimy pamiętać, że istnieje szczególny wymóg, który mówi nam o powstaniu i oznaczeniu takiego magazynu. Hala rolnicza modułowa, pozwala w razie potrzeb na dobudowanie następnego modułu, który może posłużyć nam na przechowywanie środków chemicznych.

HALLSTEER

HALLSTEER to marka, która zaistniała na rynku dzięki prężnemu rozwojowi i odpowiedniemu zarządzaniu doprowadziły do wykonania wielu hal w całej Europie. Tysiące dobrze zrealizowanych projektów, inwestowanie w najnowsze technologie przekładają się na zadowolenie naszych klientów.

HALA NAMIOTOWA TWOICH MARZEŃ

Planujesz zakup hali namiotowej? Nie wiesz ile to będzie Cię kosztować?

Sprawdź konfigurator firmy HALLSTEER.
Wpisz dokładne wymiary, wskaż przeznaczenie i zapytaj o cenę!