Infolinia: 530 590 590

Hale stalowe i aluminiowe

Hale stalowe

Hale stalowe to przede wszystkim mocne i stabilne konstrukcje stalowe, które przodują we wielu branżach. Hala taka jest bardzo uniwersalna, dlatego znajduje zastosowanie w tak wielu obszarach. Solidna i trwała konstrukcja stalowa oraz dobra gramatura powłoki skutkuje tym, że hale namiotowe używane są przez długie lata bez większego wkładu.

Możliwość wyceny hali stalowej, daje nam obraz przewagi nad obiektem murowanym. Mocna konstrukcja bardzo często zdobywa swoje uznanie w rolnictwie, przemyśle a także, przy budowaniu dużych magazynów. Każda firma posiada swój cennik, który zależy od wielu czynników, m.in wymiarów, lokalizacji, zastosowania czy typu konstrukcji. Cena hal stalowych jest niższa od ich aluminiowych odpowiedników. Dzięki swojej długowieczności, znajdują zastosowanie w każdym rodzaju przemysłu. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.

Hale aluminiowe

Hale namiotowe ze stelażami aluminiowymi zdecydowanie lokują się na samej górze w spośród obiektów tego typu. Łatwość w montażu i demontażu, a także możliwość przenoszenia to nie jedyne atuty. Dodatkowo firma HugeHalls Group S.A. posiada w swojej ofercie wyposażenie ścian i sufitu hali, oferując tymczasem pełen produkt, konstruowany i dostosowany do potrzeb klienta. Hale aluminiowe dzięki swojej wadzę i łatwości montażu wiodą powodzenie między innymi na różnych branżowych wystawach. Mogą zostać spersonalizowane po przez nanoszenie grafiki czy dobór materiałów do produkcji. Stelaże aluminiowe również często zostają użyte również w produkcji.

Szukasz rozwiązania na tani i szybki w budowie obiekt? Hala aluminiowa doskonale spełnia oba te wymagania. Hale namiotową ze stelażami aluminiowymi możemy postawić u siebie bardzo szybko, nie wymaga wylewania fundamentów oraz długiego czasu oczekiwania jak w przypadku hali murowanej.

Hala produkcyjna

Głównie hale stalowe są wykorzystywane jako obiekty produkcyjne. Przed podjęciem decyzji o zakupie hali produkcyjnej, bardzo ważną rzeczą jest określenie dokładnego zastosowania hali, aby dobrać odpowiednie parametry podczas projektowania i wykonania hali. Hale produkcyjne z reguły chcemy, żeby były wykorzystywane przez cały rok, dlatego warto skorzystać z oferty producenta, który dostosuje naszą hale dla obciążeń śniegowo-wiatrowych oraz spełnia polskie i europejskie normy. Hale produkcyjne oraz przemysłowe od HugeHalls Group S.A. nie potrzebują zatem odśnieżania czy dodatkowego ogrzewania.

Zalety hal produkcyjnych to między innymi:

  • Redukcja kosztów (pozwala tanim kosztem rozpocząć produkcje)
  • Szybkość montażu (o wiele łatwiej i szybciej postawić hale produkcyjną niż budować)
  • Mniejsze formalności
  • Gwarantowany montaż (w przypadku firmy HugeHalls Group S.A.)
  • Możliwość przenoszenia

Hala bankietowa

Ostatnimi czasy intensywnie rośnie moda na hale bankietowe. Jednym ze znaczących czynników z pewnością jest cena takiej hali. Od dłuższego już czasu znajdują swoje miejsce w imprezach cyklicznych. Wiele osób bierze pod uwagę wynajem hal okolicznościowych czy imprezowych. Hale bankietowe pozwalają na zamontowanie oświetlenia, dlatego mogą być używane zarówno w dzień jak i w noc. Hala namiotowa również pozwala na zamontowanie ogrzewania czy klimatyzacji, sprawia to, że sezon na używanie takiej hali jest bardzo długi. Hale imprezowe zyskują coraz większą popularność, dzięki swojej wielozadaniowości. Zorganizowanie bankietu bądź wystawnego ślubu przestaje być problemem.

Hale namiotowe również świetnie sprawdzą się przy wystawach czy targach. Dzięki swojej multi-funkcjonalności istnieje spory popyt na tego typu konstrukcje. Dzięki temu w razie chęci dalszej odsprzedaży nie będzie problemu.

Gotowe hale stalowe

Dla osób, które cenią sobie swój czas, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się gotowe hale stalowe. Firmy, które posiadają gotowe projekty hal stalowych, mają możliwość szybkiego przedstawienia swojej oferty oraz przystąpienia do działań. Nie zawsze jednak jest taka szansa i możliwość, żeby skorzystać z gotowych projektów hal stalowych. Czasami obszar oraz miejsce, gdzie planujemy postawić naszą hale wymaga od nas podejścia dość indywidualnego.

W przypadku budowania hali namiotowej o niestandardowych wymiarach trzeba stworzyć nowy projekt. Realizacja projektu, w zależności od firmy której powierzymy to zadanie może trwać nawet 2 miesiące.

projektowanie hal stalowych

Odpowiedni projekt hali namiotowej dobrany do naszych potrzeb skutkuje nie tylko tym, że jej żywotność będzie dłuższa, ale także jej użytkowanie będzie bardziej komfortowe pod każdy względem. Projektowanie obiektów przemysłowych wymaga dobrania odpowiednich stopów metali, tak aby zapewnić bezpieczeństwo korzystania w zaistniałych przez firmę warunkach. Dostosowana do swoich obciążeń hala jest obiektem, który bez problemów może funkcjonować przez cały rok.Projektowanie hal magazynowych to proces, który zależy od złożoności obiektu. W przypadku projektowania małych i prostych konstrukcji stalowych, proces ten może trwać kilka-kilkanaście dni.

Projektowanie ogromnych hal magazynowych nie zawsze jednak musi wiązać się z długim oczekiwaniem na projekt i realizację. Wielu producentów posiada w swojej ofercie gotowe projekty hal stalowych, przez czas oczekiwania na finalną wersję naszego obiektu jest znacznie niższy niż w przypadku małych firm, które tworzą każdy projekt osobno.

Namioty eventowe - wynajem?

Co w przypadku gdy nasza hala czy namiot potrzebuje ciągłego przemieszczania? W zależności od jej wielkości powinna być to hala aluminiowa. Jednym z namiotów, który ciągle zmienia swoje miejsce jest namiot eventowy. Nachodzi nas pytanie czy opłacalny jest tutaj wynajem namiotu eventowego. W przypadku organizowania przez firmę wydarzenia lub wyjazdu na branżowe wystawy częściej niż 4 razy w roku warto rozważyć jego zakup. Wynajem namiotów eventowych jest opłacalny, ale tylko w krótkiej perspektywie czasowej.

Kupując namiot eventowy jesteś uniezależnieni od zewnętrznych firm, przez co mamy pewność, że namiot, który będziemy potrzebować zawsze będzie na czas.

Hale przenośne

Konstrukcja aluminiowa pozwala i daje wiele możliwości. Hale przenośne to głównie hale, które mają aluminiową konstrukcję. Waga ta pozwala na transport, który w przypadku dużych stalowych hal jest bardziej kłopotliwy i droższy. Hala przenośna to także rozwiązanie dla stanowisk sezonowych. Bez większego problemu postawiona przenośna hala będzie spełniać swoje zadanie w każdym miejscu. Lekka hala magazynowa również znajdzie swoje zastosowanie jako hala przenosna. Reasumując jeśli Twój biznes działa w wielu miejscach lub wyróżnia go sezonowość to warto rozpatrzeć zakup hali przenośnej.