Infolinia: 530 590 590

Hala namiotowa – cena za m2. Sprawdź cennik

„Ile kosztuje metr kwadratowy hali namiotowej…” – To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby przymierzające się do zakupu i rozstawienia hali namiotowej. Cena takiego obiektu jest zróżnicowana i wpływa na nią szereg czynników. Dzisiaj opowiemy o nich dokładniej. Co wpływa na cenę hali namiotowej? Na jakie koszta muszą przygotować się inwestorzy planujący zakup hali namiotowej w 2023 roku? Czy ceny surowców mają duży wpływ na ceny hal namiotowych? Odpowiadamy!

Spis treści:

  1. Hala namiotowa – cena za m2, od czego zależy?
  2. Hala namiotowa – cena za m2, cennik w 2023
  3. Hala namiotowa a koszt uzyskania przychodu

Zobacz: Hala dla owiec – cena, wady, zalety

Hala namiotowa – cena za m2, od czego zależy?

Co ma największy wpływ na cenę hali namiotowej? Dwa podstawowe czynniki mające wpływ na kształtowanie się ceny hali namiotowej to gabaryty obiektu i jego przyszłe wykorzystanie. Jako HugeHalls wykonujemy hale o różnym przeznaczeniu – są to między innymi:

  • magazynowe hale namiotowe,
  • rolnicze hale namiotowe,
  • sportowe hale namiotowe,
  • imprezowe hale namiotowe,
  • lotnicze hale namiotowe.

Przeznaczenie obiektu ma wpływ na rozwiązania konstrukcyjne w nim zastosowane. Może być to na przykład hala namiotowa ocieplana, hala łukowa lub ze skośnym dachem – zmiennych, które przekładają się na cenę jest naprawdę wiele. Oferujemy kompleksową usługę, dlatego zajmujemy się nie tylko sprzedażą transportem czy montażem, lecz również projektowaniem hal w zgodzie z ich późniejszym przeznaczeniem. Zawsze dostosowujemy rozwiązania dostosowane do specyfiki danej branży i Państwa indywidualnych potrzeb. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy pełne wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji projektu.

Jeżeli już mowa o kosztach realizacji inwestycji to warto również wspomnieć o cenach materiałów, z których wykonuje się hale namiotowe. Kiedyś ten czynnik często nie był brany pod uwagę, jednak w dzisiejszych niepewnych czasach rosnących sen surowców i przerywanych łańcuchów dostaw może on mieć kluczowe znaczenie dla kształtowania się ceny końcowej inwestycji. Jak więc kształtują się ceny hal namiotowych w 2023 roku?

Źródło: hugehalls.com

Hala namiotowa – cena za m2, cennik w 2023

Ile w 2023 kosztuje hala namiotowa? Cena za m2 takiego obiektu zaczyna się od około 150 złotych. Kwota ta jednak nie jest żadnym wyznacznikiem – jak już wspomnieliśmy, zbyt wiele czynników ma wpływ na cenę ostateczną takiej hali. Jak więc w takim razie sprawdzić cenę hali namiotowej w 2023 roku? Najlepiej skorzystać z konfiguratora na naszej stronie. Po kliknięciu zakładkę „Konfigurator” zostaniemy poproszeni o wypełnienie kilku okienek z detalami projektu takimi jak:

  • długość hali namiotowej,
  • szerokość hali namiotowej,
  • wysokość ścian bocznych,
  • rodzaj hali namiotowej.

Po wypełnieniu tego prostego formularza odpowiedzi zostaną przekazane do działu naszej firmy. Dzięki nim będziemy w stanie opracować wstępną wycenę i skontaktujemy się z Państwem w najszybszym możliwym terminie. Jeżeli nie są Państwo pewni, który rodzaj hali namiotowej najlepiej sprawdzi się w państwa branży, to chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania technologiczne i typ obiektu. Wszelkie wątpliwości i pytania najlepiej wypisać we wspomnianym konfiguratorze, w okienku „informacje dodatkowe”.

Zobacz: Hale namiotowe – opinie. Sprawdź wady i zalety

Hala namiotowa a koszt uzyskania przychodu

Czy kwotę poświęconą na zakup hali namiotowej możemy potraktować jako koszt uzyskania przychodu ramach prowadzonej działalności gospodarczej? Oczywiście, że tak! Koszt uzyskania przychodu to termin prawa podatkowego oznaczający wydatek poniesiony przez podmiot gospodarczy na poczet uzyskania przychodu lub utrzymania źródła przychodów. Upraszczając – jest to wydatek, jaki ponosisz, aby zarabiać więcej lub być w stanie w dalszym ciągu prowadzić działalność gospodarczą. W jaki sposób może być to zweryfikowane? Koszt musi być zgodny z zakresem Twojej działalności opisanym w PKD. Każdy podmiot gospodarczy ma przypisane kody Polskiej Klasy Działalności a jego dochody i wydatki powinny być zgodne z tym co ten kod określa. Jeżeli więc, dla uzyskania przychodów w ramach prowadzonej działalności potrzebujesz kupić halę magazynową, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydatek związany z jej zakupem wpisać w koszta. W ten sposób częściowo obniżysz podatek dochodowy.