Infolinia: 530 590 590

Hale namiotowe – opinie. Sprawdź wady i zalety

Zakup i rozstawianie hali namiotowej wiąże się z wieloma znakami zapytania – Jaką halę namiotową najlepiej wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Z jakiego materiału powinna być wykonana hala namiotowa? Dlatego właśnie specjalnie dla Was zapytaliśmy użytkowników takich hal o opinię na ich temat. Na koniec postanowiliśmy jeszcze sprawdzić opinie na popularnych forach internetowych. Jaka jest najlepsza hala namiotowa? Opinie na ten temat są różne, a my postanowiliśmy je zebrać i przedstawić w niniejszym artykule. Informacji do przekazania mamy całkiem sporo dlatego już bez zbędnego przedłużania – zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Hala namiotowa – szybki sposób na zagospodarowanie przestrzeni
  2. Hale namiotowe – opinie producentów
  3. Hale namiotowe – opinie użytkowników
  4. Hale namiotowe – opinie użytkowników na forach internetowych

Zobacz: Hala namiotowa a podatek od nieruchomości – co trzeba wiedzieć?

Hala namiotowa – szybki sposób na zagospodarowanie przestrzeni

Jak stosunkowo tanio i szybko zadaszyć zadaszyć dany teren? – na przykład rozstawiając halę namiotową! Hale namiotowe są powszechnie wykorzystywane jako:

  • hale magazynowe składów budowlanych,
  • hale namiotowe sklepów ogrodniczych,
  • hale magazynowe gospodarstwa rolnego.

I nie tylko! Są również wykorzystywane jako obiekty gospodarcze czy przy zagospodarowywaniu przestrzeni pod organizację imprezy plenerowej. To rozwiązanie ma wiele zalet – wzniesienie hali namiotowej jest tańsze niż budowa obiektu od zera. Z drugiej strony hala namiotowa nie ma fundamentów, więc nie jest w świetle polskiego prawa obiektem budowlanym – na jej wzniesienie nie potrzebujemy specjalnych pozwoleń. Posiadanie hali namiotowej nie jest również obciążone podatkiem od nieruchomości. Możliwość szybkiego demontażu takiej hali sprawia, że tego rodzaju obiekty są często wykorzystywane sezonowo – na przykład w trakcie żniw czy sezonu wesel plenerowych. Łatwość demontażu i transportu sprawia, że każdy tego typu obiekt możemy łatwo magazynować lub przenieść na inny teren.

Hale namiotowe – opinie organizatorów imprez plenerowych

Hale namiotowe odgrywają bardzo ważną rolę w branży rozrywkowej – dlatego w pierwszej kolejności postanowiliśmy zapytać organizatorów eventów plenerowych o opinię na temat tego rodzaju obiektów.

„Bez hal namiotowych trudno byłoby organizować imprezy plenerowe. To rozwiązanie,dzięki któremu możemy je organizować nie tylko latem, lecz również zimą” – tymi dwoma zdaniami zaczyna swoją wypowiedź Maciej Pierzchalski, właściciel firmy eventowej z Fromborka. „Parasole jako zadaszenie nie zawsze się sprawdzają. OK, latem zdadzą egzamin, o ile na zewnątrz nie wieje, ani mocno nie pada. Kolejna sprawa to stojaki od parasoli, które burzą estetykę wystroju i utrudniają zorganizowanie parkietu w trakcie imprezy. W wypadku hal namiotowych nie mamy takiego problemu. Szybko jesteśmy w stanie zadaszyć dany teren i zorganizować wewnątrz bankiet czy jakąkolwiek inną imprezę. Ze względu na ścianki jesteśmy bardziej odporni na warunki atmosferyczne – hala namiotowa powinna zawsze solidnie umocowana do gruntu.”.

Źródło: hugehalls.com

Zauważyliśmy, że opinia Pana Macieja nie jest odosobniona – podobne słowa usłyszeliśmy od kilku innych organizatorów. Nie będziemy ich w takim razie przytaczać i skupimy się na kolejnej branży.

Hale namiotowe – opinie rolników

Hale namiotowe są powszechnie używane w gospodarstwach rolnych, dlatego to właśnie rolników postanowiliśmy wypytać o plusy i minusy tego rodzaju konstrukcji. „Bodzio nie rób tego to bardzo zły pomysł – tak odradzano mi stawianie hali namiotowej, ale szybko okazało się, że to niewiele warte rady udzielone na bazie własnych złych doświadczeń. Nie wiele warte, ponieważ kolega nie wziął pod uwagę jednego aspektu – nawet najlepiej wykonana hala powinna być właściwie rozstawiona. No ja Pana przepraszam, ale jak się odpowiednio nie naciągnie plandeki, to potem zawsze będzie problem ze stojącą wodą, zielenieniem, kapaniem czy w końcu gniciem.” – Kontynuuje swoją wypowiedź Bogdan Moszczułowski rolnik z Kielna.

Wtóruje mu jego siostrzeniec również prowadzący gospodarstwo rolne: „Hale namiotowe są niezastąpione na przykład w okresie prac na polu. Możemy w nich zorganizować skład lub pomieszczenia gospodarcze dla pracowników. W hali namiotowej można również urządzić tymczasowe stanowiska zwierząt hodowlanych czy zadaszone miejsce stacjonowania maszyn rolniczych. To naprawdę super rozwiązanie tylko jak mówił już Bodzio, każdą halę namiotową należy odpowiednio rozstawić, naciągnąć plandekę i zadbać o właściwy rozstaw stelaża”.

Zobacz: Hala namiotowa – pozwolenie czy zgłoszenie?

Hale namiotowe – opinie użytkowników na forach internetowych

Na koniec postanowiliśmy sprawdzić, co na temat hal namiotowych powie nam internet. Odwiedziliśmy dwa największe fora budowlane i przeszukaliśmy dyskusje pod słowem kluczowym „hala namiotowa”. Opinie użytkowników na temat poszczególnych hal były różne – od pozytywnych przez negatywne, jednak przytaczanie ich wszystkich mijałoby się z celem, ponieważ hala hali nie równa i to od producenta zależy, z jakiej jakości obiektem mamy do czynienia. No właśnie, i tutaj przechodzimy do sedna opinii z forów – jedna z głównych jest taka, hala namiotowa powinna być zamówiona u sprawdzonego dostawcy, w firmie cieszącej się zaufaniem i dobrą opinią. Jako HugeHalls od lat zajmujemy się projektowaniem, budową i stawianiem hal namiotowych. Potwierdzeniem wysokiego standardu naszych usług są setki udanych realizacji na terenie całej Polski. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane rozstawieniem hali namiotowej – chętnie pomożemy zrealizować nawet najbardziej wymagające projekty.