Infolinia: 530 590 590

Hale namiotowe – leasing. Czy to się opłaca?

Zakup hali namiotowej zawsze wiąże się z dodatkowa inwestycja, na którą nie zawsze jesteśmy w stanie sobie w danym momencie pozwolić. Dziś więc opowiemy o rozwiązaniu, dzięki któremu wzniesiesz halę namiotową, przy minimalnym nakładzie finansowym. Czy opłaca się kupić halę namiotową w leasingu? Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy!

Spis treści:

  1. Hala namiotowa – praktyczny i niedrogi sposób na zagospodarowanie przestrzeni
  2. Hala namiotowa – leasing. Wady i zalety
  3. hala namiotowa – leasing. Czy się opłaca?

Zobacz: Hale namiotowe – opinie. Sprawdź wady i zalety

Hala namiotowa – praktyczny i niedrogi sposób na zagospodarowanie przestrzeni

Rozstawienie hali namiotowej na danym terenie to szybki sposób na zagospodarowanie przestrzeni na przykład pod:

  • skład budowlany w hali namiotowej,
  • punkt sprzedażowy w hali namiotowej,
  • skład rolny w hali namiotowej,
  • pomieszczenia gospodarcze w hali namiotowej,
  • miejsce imprez plenerowych w hali namiotowej.

I wiele innych zastosowań. Hale namiotowe są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach gospodarki. Koszt zakupu, transportu i montażu takiej hali namiotowej jest wielokrotnie niższy, niż koszt wzniesienia obiektu budowlanego o takim samym metrażu. Dodatkowo inwestorzy cenią sobie mobilność takiego rozwiązania – halę namiotową można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce. Między innymi ze względu na zalety wymienione powyżej, coraz więcej firm przymierza się do zakupu hali namiotowej. Jedną z opcji pozwalających na minimalizację wkładu finansowego przy takiej inwestycji, jest zakup hali magazynowej w leasingu. Jak to wygląda w praktyce?

Hala namiotowa – leasing. Wady i zalety

Jakie są wady zakupu hali namiotowej w leasingu? Podobnie jak przy zakupie każdej innej rzeczy w leasingu, tak i w wypadku hal namiotowych przez cały okres trwania umowy leasingowej właścicielem obiektu jest leasingodawca. Leasingobiorca musi przestrzegać ustalonych zasad i korzystać z hali w zgodzie z wytycznymi leasingodawcy. Nie są to jednak zazwyczaj zasady utrudniające korzystanie z tego obiektu, a raczej wymóg przestrzegania norm bezpieczeństwa czy nie naruszania konstrukcji. Jaka jest największa zaleta zakupu hali namiotowej w leasingu? Niskie koszta realizacji inwestycji. Leasing hali namiotowej jest najkorzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem dla osób, które planują zakup takiego obiektu, ale nie są w stanie jednorazowo ponieść dużego wkładu finansowego.

Źródło: hugehalls.com

Zakup hali namiotowej w leasingu to także dobre rozwiązanie dla osób, które jedynie okresowo dzierżawią daną działkę. W takiej sytuacji można dopasować okres leasingu do planowanego okresu dzierżawy terenu, a leasingodawca zajmie się transportem, montażem i demontażem takiego obiektu. Jakie jeszcze zalety ma leasingowa hala namiotowa? Leasing z możliwością wykupu to rozwiązanie, dzięki któremu po upływie terminu umowy leasingowej, użytkownik może wykupić daną taką halę namiotową. Leasing jest więc szansą, aby wypróbować produkt i dać sobie czas na decyzję – albo kupimy na własność, albo nie. Kończąc ten akapit, dodamy, że hale namiotowe sprzedawane w leasingu to zazwyczaj nowe lub prawie nowe obiekty. Dlatego też inwestorzy często traktują je podobnie jak firmowy samochód – po upływie umowy leasingowej, wymieniamy leasing na nowy. W ten sposób możemy cały czas używać nowego obiektu.

Zobacz: Hala namiotowa a podatek od nieruchomości – co trzeba wiedzieć?

Hala namiotowa – leasing. Czy się opłaca?

Czy opłaca się kupić halę namiotową w leasingu? Po rozważeniu wszystkich za i przeciw uważamy, że zdecydowanie tak! Ale należy również dodać, że wszystko zależy od aktualnego rozdysponowania środków i planów finansowych inwestora przymierzającego się do zakupu. Czasem zakup nowej hali namiotowej na własność może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem. Z pewnością koszt całkowity takiej hali będzie niższy, niż w wypadku hali leasingowej, którą zdecydowaliśmy się wykupić po upływie leasingu. Z drugiej strony kupując produkt leasingowy, nie ponosimy jednorazowo dużego kosztu oraz mamy możliwość lepiej poznać dany produkt. Tak więc, jeżeli zależy nam na maksymalnym obniżeniu początkowego wkładu finansowego, to zakup hali namiotowej w leasingu jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.